gov.ua
Державні сайти України

Національна служба здоров'я України

Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

Людям із порушенням зору
ua
En
in English

ОГОЛОШЕННЯ 
про укладення договорів про медичне обслуговування населення 
за програмою медичних гарантій за пакетом
«Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки» від 21
серпня 2023 року

Подання пропозицій та їх розгляд

НСЗУ укладає договори щодо надання медичних послуг, передбачених цим оголошенням, із закладами охорони здоровʼя незалежно від форми власності та фізичними особами – підприємцями, місця надання послуг яких на момент подачі пропозиції не розташовані на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України згідно з переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженим наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 р. № 309.
Відповідно до пункту 1441 Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 № 1464 (далі – Порядок), НСЗУ укладає договори за пакетом медичних послуг «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки» із закладами охорони здоров’я комунальної форми власності, які визначені Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями (військовими адміністраціями).

1. Строк подання пропозиції спливає о 18 годині 00 хвилин за київським часом 03 жовтня 2023 року.
Пропозиції на укладення договору, у тому числі з усунутими недоліками (повторні), подані після закінчення строку подання, не розглядаються.
Якщо суб’єкту господарювання надіслано повідомлення про виправлення помилок у його пропозиції після граничної дати подання пропозицій, суб’єкт господарювання має право подати оновлену пропозицію протягом двох робочих днів з дня надіслання НСЗУ повідомлення про виправлення помилок.

Розрахунок загальної орієнтовної ціни договору (запланованої та фактичної вартості послуг) здійснюється відповідно до Порядку.

2. Заявник подає до НСЗУ пропозицію (заяву та додатки до неї) в електронній формі шляхом заповнення електронних полів.
Під час заповнення заяви необхідно зазначити:
- інформацію про підставу, відповідно до якої діє підписант договору (для юридичних осіб автоматично зазначається «діє на підставі Статуту», для фізичних осіб-підприємців - необхідно вказати номер та дату запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань);
- місця надання послуг, які будуть включені до договору;
- заплановану середньомісячну кількість медичних оглядів;
- банківські реквізити суб'єкта господарювання (IBAN) (помилка у банківських реквізитах може призвести до необхідності проходження повторної процедури укладення договору та, відповідно, до відтермінування оплати за надані послуги. Відповідальність за правильність банківських реквізитів, які автоматично будуть відображені у проєкті договору, несе суб'єкт господарювання).

У разі потреби, разом із заявою також необхідно подати додатки до неї, які слід прикріпити у вигляді сканованих документів у форматі PDF (далі – пропозиція), або відомості (посилання) щодо наявності такої інформації в державному реєстрі, базі даних або інших інформаційних ресурсах.

Перелік додатків до пропозиції:
Додаток 1. Сканована копія в електронній формі документа, що підтверджує повноваження підписанта.
Додаток 2. Сканована копія документа, що підтверджує доступність будівлі та приміщення, в яких суб’єкт господарювання провадитиме свою діяльність, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до будівельних норм і правил, виданого фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.
Якщо зазначений документ подавався суб’єктом господарювання під час укладання договору в минулому періоді, він додається у разі, коли відбулися зміни умов його отримання (зокрема, зміна місцезнаходження юридичної особи, адреси розташування будівлі, будівельних норм і стандартів).
Додаток 3. Сканована копія чинної ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики та сканована копія внесених змін, у разі їх наявності. Залежно від того, коли заклад отримав ліцензію, це може бути:
- ліцензія на бланку, якщо документ отримано до 1 січня 2017 року;
- витяг з наказу МОЗ, якщо ліцензію отримано після 1 січня 2017 року.
У випадку внесення змін до ліцензії копія повідомлення до МОЗ про внесення змін до даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії.
Додаток 4. Сканована копія затвердженого керівником ЗОЗ  наказу щодо залучення медичного персоналу до складу мультидисциплінарної команди лікарів-спеціалістів військово-лікарської комісії (ВЛК), що створюється при Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Додаток 5. Сканована копія чинної ліцензії на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання з додатками та/або сканована копія інших документів, отриманих відповідно до статті 71 Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» на все обладнання, яке визначено в умовах закупівлі (у разі підряду такого обладнання – відповідна ліцензія або інший документ підрядника).

3. Суб’єкт господарювання, який бажає укласти договір з НСЗУ на визначених в оголошенні умовах, до подання пропозиції повинен забезпечити внесення до електронної системи охорони здоров’я актуальної інформації про:
1) суб’єкт господарювання, місця надання ним медичних послуг та медичне обладнання, зазначене в оголошенні;
2) ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (дата, строк дії, номер наказу, номер ліцензії та вид господарської діяльності, на право здійснення якого видано ліцензію);
3) уповноважених осіб та медичних працівників, які будуть залучені до укладення або виконання договору.

УВАГА: У разі коли після подання пропозиції зазначена інформація змінюється, суб’єкт господарювання повинен у той же день внести відповідні зміни до електронної системи охорони здоров’я.

4. НСЗУ розглядає пропозиції про укладення договору до 03 жовтня 2023 року включно.

Умови закупівлі медичних послуг, які будуть надаватись за Договором

Умови надання послуги: амбулаторно.

Підстави надання послуги: картка обстеження та медичного огляду або картка медичного огляду кандидата на навчання у ВВНЗ, або картка медичного огляду призовника, або направлення керівника Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Вимоги до організації надання послуги:
1. Організація надання консультативно-діагностичної спеціалізованої медичної допомоги особам визначених категорій в амбулаторних умовах.
2. Наявність затвердженого керівником ЗОЗ наказу щодо залучення медичного персоналу до складу ВЛК, що створюється при Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
3. Залучення у разі потреби до складу ВЛК інших спеціалістів (лікаря-кардіолога, лікаря-травматолога, лікаря-акушер-гінеколога, лікаря-фтизіатра, лікаря-рентгенолога та ін.) для комплексного медичного огляду осіб визначених категорій.
4. Забезпечення проведення медичних оглядів осіб щодо визначення їх придатності до військової служби  згідно з  НПА.
5. Забезпечення проведення лабораторних досліджень, визначених специфікаціями, у ЗОЗ або на умовах оренди, підряду та інших умов користування відповідного обладнання.
6. Забезпечення проведення інструментальних досліджень, визначених специфікаціями, у ЗОЗ, на умовах оренди, підряду та інших умов  користування відповідного обладнання.
7. Забезпечення направлення осіб за наявності показань в інші структурні підрозділи ЗОЗ або інші ЗОЗ для проведення необхідних консультувань та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги у разі потреби.
8. Забезпечення направлення особи у разі потреби на проведення профілактичних щеплень відповідно до календаря профілактичних щеплень.
9. Забезпечення оформлення проєктів довідок та формування медичних висновків.
10. Забезпечення взаємодії з іншими ЗОЗ/диспансерами для отримання інформації про стан здоров'я осіб, зокрема, що стосується чутливих даних.
11. Забезпечення взаємодії із центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, службами у справах дітей, територіальними центрами соціального обслуговування населення, іншими надавачами соціальних послуг.
12. Наявність окремих необхідних приміщень для функціонування ВЛК.

Вимоги до кількості спеціалістів та фахівців, які працюють на посадах за основним місцем роботи в цьому ЗОЗ або за сумісництвом:
1. За місцем надання послуги:
a. лікар-терапевт - щонайменше 1 особа;
b. лікар-хірург - щонайменше 1 особа;
c. лікар-невропатолог - щонайменше 1 особа;
d. лікар-окуліст - щонайменше 1 особа;
e. лікар-стоматолог - щонайменше 1 особа;
f. лікар-оториноларинголог - щонайменше 1 особа;
g. лікар-психіатр - щонайменше 1 особа;
h. лікар-дерматолог - щонайменше 1 особа;
i. сестра медична - щонайменше 2 особи.

Вимоги до переліку обладнання:
1. За місцем надання медичних послуг:
a. система рентгенівська діагностична;
b. система ультразвукової візуалізації;
c. електрокардіограф багатоканальний;
d. ваги для дорослих;
e. тонометр;
f. ростомір;
g. таблиця для перевірки гостроти зору;
h. аптечка для надання невідкладної допомоги.

Інші вимоги:
1. Наявність ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.
2. Наявність ЗОЗ в переліку, визначеному Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними/військовими адміністраціями.

Опис медичних послуг, які будуть надаватися за Договором (Специфікація)

Для належного виконання Договору надавач медичних послуг зобов’язується забезпечити наступний обсяг послуги (специфікація) відповідно до потреб пацієнта:
1. Проведення огляду мультидисциплінарною командою лікарів-спеціалістів військово- лікарської комісії (ВЛК) особи визначених категорій відповідно до нормативно-правових актів (НПА).

2. Проведення лабораторних досліджень, зокрема:
а. загальний аналіз крові;
b. загальний аналіз сечі;
с. група крові та резус-належність;
d. біохімічний аналіз: визначення білірубіну, АЛТ, цукру;
e. серологічний аналіз: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), антитіла до вірусу гепатиту "С" (anti-HCV);
f. антиген до вірусу гепатиту "В" (HBsAg);
g. реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном (RW).

3. Проведення інструментальних досліджень відповідно до стану здоров’я особи, зокрема:
а. рентгенологічних;
b. електрокардіографічних;
c. ультразвукових досліджень.

4. Направлення особи за наявності показань в інші структурні підрозділи ЗОЗ або інші ЗОЗ для проведення необхідних консультувань та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги у разі потреби для встановлення, уточнення або спростування діагнозу.

5. Оцінка вакцинального статусу особи та її направлення у разі потреби на проведення профілактичних щеплень відповідно до календаря профілактичних щеплень.

6. Оформлення проєктів довідок та формування медичних висновків про придатність (тимчасову непридатність або повну непридатність) до строкової військової служби.

Суб'єкт господарювання, який бажає укласти договір з НСЗУ, повинен відповідати Вимогам до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 391.

Подати пропозицію за пакетом «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами
комплектування та соціальної підтримки»,
перейшовши за цим посиланням 
Проєкт додатка до договору щодо спеціальних умов
надання відповідних видів медичних послуг або груп медичних послуг

Протягом десяти календарних днів з дати підписання проєкту договору уповноваженою особою НСЗУ керівник або уповноважена особа суб’єкта господарювання накладає електронний підпис на такий договір. Накладенням електронного підпису на договір уповноважена особа суб’єкта господарювання підтверджує, що суб’єкт господарювання відповідає умовам закупівлі та спроможний надавати медичні послуги згідно із специфікацією.

Відповідно до пункту 19Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 410, підписаний НСЗУ та надісланий суб’єкту господарювання проєкт договору є пропозицією укласти договір (оферта), який діє протягом десяти календарних днів з дати підписання. Якщо суб’єкт господарювання не підписав договір протягом установленого строку, пропозиція (оферта) втрачає свою силу, а договір вважається неукладеним.

Важливо:
Якщо інше не передбачено Порядком, початком строку дії договору, укладеного відповідно до цього оголошення, є перше число наступного місяця за місяцем, в якому було подано пропозицію про укладення договору.
Відповідно до пункту 39Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 410 “Про договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”, у разі виявлення замовником фактів внесення до системи недостовірної інформації під час подання надавачем пропозиції про укладення цього договору замовник зменшує суму оплати за звітом про медичні послуги у поточному або наступних звітних періодах на суму коштів, які були сплачені на підставі такої інформації. У разі неможливості подання уточненого звіту про медичні послуги або здійснення перерахунку оплати за звітом про медичні послуги у поточному або наступних періодах надавач повинен здійснити повернення надміру сплачених коштів протягом п’яти календарних днів з дати отримання відповідної вимоги замовника або самостійного виявлення факту надміру сплачених коштів.

У разі наявності будь-яких питань, які виникають під час заповнення заяви та/або подання пропозиції, звертайтеся на безкоштовну гарячу лінію 16-77, а також за телефонами міжрегіональних департаментів НСЗУ:
1. Центральний міжрегіональний департамент (м. Київ, Київська обл., Житомирська обл., Вінницька обл., Черкаська обл.) - (044) 299 04 86, (044) 299 04 97.
2. Північний міжрегіональний департамент (Полтавська обл., Сумська обл., Харківська обл., Чернігівська обл.) - (057)-341-42-97.
3. Південний міжрегіональний департамент (Миколаївська обл., Одеська обл., Херсонська обл., Автономна Республіка Крим) - (048) 753 13 86.
4. Західний міжрегіональний департамент (Львівська обл., Тернопільська обл., Хмельницька обл., Чернівецька обл., Івано-Франківська обл., Закарпатська обл., Рівненська обл., Волинська обл.) - (032) 259 30 18.
5. Східний міжрегіональний департамент (Дніпропетровська обл., Донецька обл., Запорізька обл., Кіровоградська обл., Луганська обл.) - 098 041 13 45.